Modelová řada Vorwerk Tiger

Každá čtvrtá domácnost v Německu má vysavač Vorwerk. Tato německá značka je nejen v Německu, ale také po celém světe oblíbená již po generace. Modelová řada Tiger se objevila již na počátku 80. let minulého století. Jednalo se o klasické vysavače, které zvládaly vysávat velké plochy i schodiště. Jednotlivé modely pak získávaly lepší vlastnosti.

Model Tiger 250 se objevil již v roce 1981 a byl nástupcem VT 240. Tento model byl pak vyvíjen a na trh byly uvedené modely 251-1, 252-2 a 251-3.

Kobercové kartáče

Model Tiger 251 byl doplněn o kobercový kartáč ET 340 a skvěle se tak hodil na měkké krytiny, jako je linoleum. Základní provedení vysavače bylo s indikátorem výměny filtru, velkým filtrem a přípojkou do hadice, která byla otočná o 360 ºC. Je na výběr s nebo bez aktivního filtračního systému AFS.

Model Tiger 252 se vyráběl až do roku 1998. Zde se objevuje nový a svěží design. Vzhledem k rostoucí poptávce po čištění tvrdých povrchů Vorwerk přichází s novým příslušenstvím, které zvládne vysávat tvrdé podlahy, jako dlaždice nebo dřevěnou podlahu.

Nové a moderní

V novém se pak objevuje až v roce 2004 pod již zažitým názvem Tiger VT 260. Ten nabízí všechny výhody svých předchůdců a navíc obsahuje prodloužený kobercový kartáč EB 360, který se automaticky detekuje výškou podlahy, která má být vyčištěna. V současné době se poslední Tiger jmenuje VT 265.

Staré modely z řady Tiger se již neprodávají, ale stále je možnost sehnat nové nebo zachovalé náhradní díly, včetně sáčků a dalšího příslušenství. Tím se myslí různé čisticí kartáče, filtrační sáčky, redukce, hlavice a klepače.